Visit Sponsor

Written by 9:15 am Uncategorized

Український агрохолдинг МХП створює компанію в Албанії

Антимонопольний комітет України (АМКУ) у четвер дозволив словенському виробнику птиці Perutnina Ptuj, що входить до агрохолдингу МХП, і Balfin – Balkan Finance Investment Group sh.p.k. (Тирана, Албанія) створити в Албанії спільне підприємство Perutnina Ptuj Albania sh.p.k., повідомляється на сайті відомства.

Крім того, повідомляється, що АМКУ погодив опосередковане придбання через Perutnina Ptuj Albania sh.p.k. більше ніж 50% ще в чотирьох компаніях: Driza Sh.p.k, Fresh Chicken Albania 2019 sh.p.k., Industria Foragjere (VEAF) sh.a., EURO ALB 2009 SHPK (Фієрі, Албанія).

Новостворене спільне підприємство Perutnina Ptuj Albania sh.p.k. також має намір придбати активи компаній Kompleksi Patos і Qendra Prinderore, які належать бізнесменові Гікмету Дрізі.

Антимонопольне відомство Албанії на засіданні 19 березня вже схвалило цю угоду.

“Пропонована угода не збільшить ринкової влади жодної зі сторін, що беруть участь в угоді, і, як очікується, не створить проблем для конкуренції з погляду горизонтальних і вертикальних ефектів”, – зазначалося в повідомленні албанського регулятора.

За його даними, партнерську угоду про майбутню угоду було підписано між Perutnina Ptuj d.o.o. і Balfin 8 грудня 2023 року. Згідно з документом, Perutnina Ptuj буде належати 81%, а Balfin 19% у СП Perutnina Ptuj Albania, яке буде спільно контролюватися обома компаніями.

Потім Perutnina Ptuj і Balfin 29 грудня підписали з Хікметом і Сулою Дріза договір про купівлю 100% акцій компаній Driza Sh.p.k., Fresh Chicken Albania 2019 sh.p.k. і Industria Foragjere (VEAF) sh.a.

Передача активів відбудеться в день виконання всіх попередніх умов договору, включно з усіма необхідними схваленнями та дозволами.

Вказується, що Perutnina Ptuj Albania sh.p.k. спеціалізується на інвестуванні в птахівництво. Займатиметься розведенням птиці, виробництвом комбікормів, м’яса та продукції з птиці, торгівлею та послугами.

Наразі Perutnina діє в Албанії тільки через дистриб’ютора Kosmonte Foods Tirana.

Balfin SHPK – одне з провідних підприємств Албанії. Спеціалізується на інвестуванні у фінансові інструменти, у нерухомість, матеріальні та нематеріальні активи, надання консультаційних послуг і належить Саміру Мане. Підприємство працює у сфері роздрібної торгівлі, нерухомості, управління активами, банківського сектору, енергетичного сектору і раніше не було присутнім на албанському ринку птахівництва.

Driza Sh.p.k спеціалізується на вирощуванні, розведенні та виробництві м’яса птиці, продукції з нього та побічних продуктів, а також на закупівлі, обробці, пакуванні та зберіганні товарів сільськогосподарського та тваринницького призначення. Належить громадянам Албанії Хікмету, Суло і Беснік Дріза.

Fresh Chicken Albania 2019 sh.p.k. спеціалізується на забої птиці, закупівлі, переробці, пакуванні та холодильному зберіганні сільськогосподарської та тваринницької продукції, усіх видів напівфабрикатів і напівфабрикатів рослинного або тваринного походження. Підприємство є власністю Суло Дріза.

АТ “Industria Foragjere” (VEAF) займаються будівництвом комбікормових заводів, виробництвом і торгівлею (оптовою та роздрібною торгівлею) прикормами, концентратами, вітамінами та сировиною (рибне борошно, м’ясне борошно, крупи, висівки та інші подібні продукти). Належить Хікмету Дріза і компанії Driza.

EURO ALB 2009 sh.p.k. займається вирощуванням сільгоспкультур, закупівлею, переробкою та холодильним зберіганням сільськогосподарської та тваринницької продукції. Крім того, спеціалізується на виробництві м’яса птиці, продуктів і продуктів їхньої переробки гуртом і вроздріб на території країни та за кордоном тощо. Підприємство належить Беснику Дріза.

Агрохолдинг МХП – найбільший виробник курятини в Україні. Займається також виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м’ясопереробки. Його акції обертаються на основному майданчику Лондонської фондової біржі. На європейський ринок МХП поставляє охолоджені напівтуші курей, які переробляються, зокрема, на його підприємствах у Нідерландах і Словаччині. У лютому 2019 року холдинг завершив операцію з придбання словенської компанії Perutnina Ptuj.

МХП за дев’ять місяців 2023 року отримав чистий прибуток $122 млн порівняно зі збитком $269 млн за аналогічний період 2022 року, а його виручка зросла на 22% – до $2 млрд 294 млн, EBITDA – на 20%, до $329 млн.

Зокрема, європейський сегмент (Perutnina Ptuj) наростив виручку на 19% – до $411 млн, а її EBITDA – на 17%, до $68 млн.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close