Visit Sponsor

Written by 3:00 pm Uncategorized

Нацбанк підвищив прогноз міжнародних резервів

Національний банк України підвищив прогноз міжнародних резервів на кінець цього року до $43,4 млрд із $40,4 млрд і до $44,3 млрд із $42,1 млрд – на кінець наступного.

“Порівняно з попереднім прогнозом істотно послабився ризик недостатності міжнародного фінансування цього року, однак ризики ритмічності його надходження зберігаються”, – зазначив НБУ в прес-релізі в четвер.

Центробанк нагадав, що в березні від міжнародних партнерів надійшло близько $9 млрд, що дало змогу наростити міжнародні резерви майже до $44 млрд.

Крім того, за останні дні Україна отримала позитивні новини зі США про схвалення пакета військової та фінансової допомоги, і також надійшов черговий транш від ЄС у розмірі EUR1,5 млрд.

“З огляду на це Україна може розраховувати на $38 млрд зовнішньої бюджетної допомоги цього року”, – вказав НБУ.

Згідно з його оновленим прогнозом, оцінку дефіциту поточного рахунку цьогоріч погіршено з $16,9 млрд до $20,2 млрд, проте наступного року покращено з $19,8 млрд до $18,2 млрд.

Детальніше макроекономічні індикатори України та світу, ВВП основних країн та інші економічні теми розглядалися в одному з відео аналізі аналітичного центру Experts club – https://youtu.be/w5fF_GYyrIc?si=Ymo-FlMFNGfLLdK-

Підписатися на канал Experts club можна тут: https://www.youtube.com/@ExpertsClub

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close