Visit Sponsor

Written by 2:14 pm Uncategorized

Третина новобудов Києва приєдналася до програми “еОселе”

До державної програми пільгового іпотечного кредитування “еОселя” долучилася лише третина новобудов Києва, повідомили агентству “Інтерфакс-Україна” у прес-службі інвестиційно-девелоперської компанії City One Development.

“Кількість столичних ЖК, у яких можна придбати житло на умовах державної іпотечної програми “еОселя”, збільшується, зараз їх 48 – це третина первинного ринку Києва. Переважна більшість із них пропонують житло в добудованих і зданих будинках або на завершальних етапах будівництва. Лише в 13 столичних ЖК є можливість придбати квартиру саме на етапі будівництва“, – повідомила аналітик компанії Олена Ширина.

На її думку, незважаючи на постійні зміни, розширення умов і збільшення учасників “еОселі”, кількість представлених об’єктів на первинному ринку, де можна придбати квартиру за держпрограмою, все одно недостатня для стимулювання інтересу до новобудов.

За даними розпорядника програми ПрАТ “Укрфінжитло”, до 24 червня кредити видано 11036 учасникам програми на суму 17,472 млрд грн. З них лише 359, або 3,25% позик – на житло, що будується.

Програма доступного іпотечного кредитування “еОселя” запрацювала в Україні з жовтня 2022 року. На пільгову іпотеку під 3% річних терміном до 20 років із початковим внеском від 20% вартості житла можуть претендувати військовослужбовці-контрактники ЗСУ, працівники сектору безпеки і оборони, медпрацівники, педагоги, наукові співробітники.

З 1 серпня 2023 року подати заявку на участь у програмі “еОселя” під 7% можуть ветерани війни, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи (ВПО) та громадяни, які не мають власного житла, більшого за нормативну площу.

За умовами програми, пільгові категорії учасників можуть придбати житло в споруджуваному будинку і будинках, не старших за 10 років (у столиці та обласних центрах), решта учасників – у будинку, не старшому за 3 роки, або об’єкті, що будується.

У програмі бере участь вісім банків-партнерів: державні Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, Сенс Банк, а також банк “Глобус”, Sky Bank і АТ “Банк Кредит Дніпро”.

City One Development – інвестиційно-девелоперська компанія, що реалізує комплекс послуг у сфері створення та розвитку об’єктів нерухомості. Серед проєктів компанії в столиці “Новопечерські Липки”, “Бульвар Фонтанів”, “Святобор”. Портфель реалізованих проєктів налічує понад 900 тис.кв.м, на етапі будівництва – 600 тис.кв.м.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Last modified: 27 Червня, 2024

Close