Visit Sponsor

Written by 4:52 pm Uncategorized

Аналіз економічних індикаторів України та світу за січень-квітень від Experts Club та Максима Уракіна

Аналітичний центр Experts Club проаналізував основні макроекономічні індикатори України. У зв’язку з набранням чинності Законом України “Про захист інтересів суб’єктів господарювання в період дії воєнного стану або стану війни” Державна служба статистики України призупиняють публікацію статистичної інформації на період дії воєнного стану, а також протягом трьох місяців з моменту його завершення. Винятком є публікація інформації про індекс цін споживачів, окремої інформації за статистичними показниками 2021 року та за період січень-лютий 2022 року. У статті проаналізовано відкриті дані від Держстату, Нацбанку, аналітичних центрів.

Кандидат економічних наук, засновник аналітичного центру Experts Club Максим Уракін представив аналіз макроекономічних тенденцій в Україні та світі, що ґрунтується на офіційних даних Держстату України, НБУ, ООН, МВФ і Світового банку.

Макроекономічні показники України
За словами засновника центру Максима Уракіна, у першому кварталі 2024 року ВВП України зріс на 4,1% до 5,3% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
“Основними чинниками зростання стали збільшення експорту агропродукції та виробничої активності в певних галузях. Однак, від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами за перший квартал становило майже 6 мільярдів доларів, що на 10% більше порівняно з минулим роком. Це пов’язано з підвищенням імпорту енергоносіїв після ударів по українській енергетиці в березні”, – зазначив Уракін.

Держборг України, за словами засновника Experts Club, сягнув нового історичного максимуму в 151 мільярд доларів, що в гривневому еквіваленті становить майже 6 трильйонів гривень. Інфляція в Україні в першому кварталі становила 1% у річному вимірі, що відповідає цільовому діапазону НБУ.

Глобальна економіка
Максим Уракін зазначив, що за прогнозами аналітиків темпи зростання світової економіки у 2024 році становитимуть 2%, що нижче за очікування кінця минулого року. Основними причинами уповільнення стали високі відсоткові ставки в розвинених країнах і глобальна геополітична невизначеність.

“Економіка США в першому кварталі 2024 року зросла на 1,6%, що нижче за темпи зростання, які спостерігалися в попередніх кварталах, але все ж на прийнятному рівні для розвитку економіки країни. Економіка Китаю зросла на 5% завдяки частковому виходу з кризи та державним вливанням у технологічний кластер”, – підсумував експерт.

Він також нагадав, що Європейська комісія очікує скромного зростання у 2024 році економіки єврозони лише на 0,8%, тобто навіть менше ніж на 1%.
“Висока інфляція та слабкий внутрішній попит залишаються основними проблемами країн ЄС. Однак, британська економіка продемонструвала скромне зростання на 0,6%, що свідчить про слабке відновлення після пандемії та Брекзиту”, – зазначає Уракін.

Економічна ситуація у світі залишається напруженою і залежить від багатьох чинників, включно з геополітичними ризиками та змінами в глобальному економічному та політичному ландшафті. Experts Club продовжить стежити за ситуацією та інформувати про актуальні та збалансовані новини.

Керівник проекту “Економічний Моніторинг” кандидат економічних наук Максим Уракін

(Visited 1 times, 1 visits today)

Last modified: 29 Червня, 2024

Close