Visit Sponsor

Written by 4:11 pm Uncategorized

Міжнародні резерви України в лютому знизилися до $37 млрд

Міжнародні резерви України в лютому, за попередніми оцінками Національного банку України (НБУ), скоротилися на 3,8%, або на $1,47 млрд, – до $37,052 млрд.

“Така динаміка зумовлена валютними інтервенціями НБУ для збереження курсової стійкості та борговими виплатами країни в іноземній валюті, які частково були компенсовані надходженнями від міжнародних партнерів”, – пояснив НБУ на своєму сайті в середу.

Серед інших чинників, що визначають обсяг резервів, НБУ назвав операції на валютному ринку: у лютому чистий продаж валюти регулятором становив $1,51 млрд, що в 1,4 раза менше, ніж у попередньому місяці.

Нацбанк зазначив, що за лютий на рахунок Кабінету міністрів у НБУ було переказано $1,34 млрд, а за обслуговування і погашення держборгу сплачено $1,13 млрд.

Центробанк також зазначив, що на поточний обсяг резервів позитивно вплинула переоцінка вартості фінансових інструментів, додавши $199,5 млн.

“Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 4,9 місяця майбутнього імпорту”, – констатував регулятор.

Як повідомлялося, НБУ в січні знизив прогноз міжнародних резервів України на кінець 2024 р. до $40,4 млрд із $44,7 млрд і до $42,1 млрд із $45 млрд на кінець 2025 року. Детальніше про економіку в Україні та у світі дивіться відео від аналітичного проєкту Experts Club – https://youtu.be/byJnfmie7bM?si=nWnf5J2CUrqaXF-j

Підписатися на канал Experts Club: https://www.youtube.com/@ExpertsClub

(Visited 4 times, 1 visits today)
Close