Visit Sponsor

Written by 3:14 pm Преса про нас

Засновник Experts club Максим Уракін проаналізував макроекономічні тенденції в Україні та світі наприкінці 2023 року

Аналіз ґрунтується на офіційних даних Держстату України, НБУ, ООН, МВФ та Світового банку.

У новому випуску YouTube каналу Experts Club кандидат економічних наук Максим Уракін представив аналіз макроекономічних тенденцій в Україні та світі, заснований на офіційних даних Держстату України, НБУ, ООН, МВФ та Світового банку.

Макроекономічні показники України

Максим Уракін навів дані директор Інституту демографії та соціальних досліджень Елли Лібанової, яка передбачає повернення приблизно 50% громадян після війни.

«Демографія – це важливий чинник для відновлення економіки, але при цьому не можна ігнорувати загрозу депопуляції та дефіциту робочої сили. У середньостроковій перспективі зниження потенціалу демографічного зростання в Україні компенсується лише міграцією», – наголосив Уракін.

Експерт зазначив, що основними ризиками для економіки залишається тривалість війни та нестабільність міжнародної допомоги.

«У третьому кварталі 2023 року зростання ВВП України сповільнилося до 8,2%. Негативне сальдо зовнішньої торгівлі збільшилося у 3,2 рази, що є тривожним сигналом. Держборг трохи знизився порівняно із серпневими показниками, проте вже 2024 року він може вперше перевищити ВВП країни, що створює значні ризики для економічної стабільності», – зазначив економіст.

Перспективи глобальної економіки

Засновник Experts Club також проаналізував світову економіку, відзначаючи уповільнення зростання у 2024 році до 2,2%.

«Однією з ключових причин уповільнення глобального економічного зростання є зниження темпів ВВП у розвинених країнах. Ми спостерігаємо найнижчий підйом ВВП у розвинутих країнах з 1980-х років, за винятком періодів світової фінансової кризи та пандемії COVID-19. Безпрецедентний цикл підвищення відсоткових ставок найбільшими центробанками в останні роки також відіграв значну роль у сповільненні зростання. Це підвищення ставок спричинене необхідністю контролю інфляції, але водночас воно обмежує економічну активність», – пояснює експерт.

За словами експерта, поточна макроекономічна ситуація в Україні та світі потребує подальшого аналізу. Для України основними викликами найближчими роками стануть необхідність відновлення України після війни та управління державним боргом.

Повідомляє Lenta.UA

(Visited 3 times, 1 visits today)
Close