Visit Sponsor

Written by 2:53 pm News, Uncategorized

У Клубі експертів прокоментували новий законопроєкт про “Про державні резерви”

Співзасновник “Клубу експертів” Олексій Фединський прокоментував виданню vesti.ua новий проєкт закону “Про державні резерви“, що наразі перебуває на розгляді в комітетах Верховної Ради.

На його думку, створення єдиного державного реєстру резарву посилить контроль за зберіганням зарезервованих матеріальних цінностей і впорядкує їхню номенклатуру в єдину базу даних.

Звісно, “мишам” тепер буде складніше “з’їсти” держрезерв, адже контроль за ним суттєво посилюється, на практиці мають бути частіші перевірки з боку посадових осіб Держрезерву підзвітних їм підприємств, у чому, знову ж таки, має допомогти ЄРДР, – наголосив експерт. – З іншого боку, це певним чином підвищує ймовірність конфлікту інтересів у тих самих посадових осіб, тому антикорупційним та правоохоронним органам також доведеться посилити контроль”.

Тому, робить висновок він, чи буде ефективний контроль, зокрема, за допомогою ЄРДР, покаже час. А ось сама електронна база матеріальних цінностей, що зберігаються в держрезервах, – надто цінна інформація, і її треба надійно захистити від кібератак.

Пропозиція включити до складу Держрезерву паливні запаси та зберігати їх у країнах ЄС продиктована практикою забезпечення військових і населення, що склалася навесні та влітку минулого року (паливна криза-2022), нагадав Олексій Фединський.

З військової точки зору, накопичення та зберігання значних обсягів палива та ПММ недоцільно, оскільки є загроза російських ракетних ударів. Система постачання паливом з Європи вже склалася, працює і це оптимальне рішення зараз, за ​​умов війни” – пояснив він. Черги на АЗС та зліт цін на пальне в Україні на першому етапі війни були зумовлені саме тим, що необхідні його обсяги не було зарезервовано в Євросоюзі.

(Visited 26 times, 1 visits today)
Close