Транзит зерна через Польщу з січня по травень істотно скоротився через втрату поточних ринків збуту в Європі та за її межами, а також зміну вектора збуту українського зерна, яке на 90% здійснюється через Чорноморський канал і Румунію, заявив віце-прем’єр-міністр Польщі Владислав Косиняк-Камиш на зустрічі з представниками Народного національного фермерського протесту в п’ятницю.
“Із січня по травень транзит (зерна через Польщу) скоротився вдвічі”, – поінформував учасників зустрічі міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський, повідомляється на офіційному сайті Мінсільгоспу Польщі.
За інформацією віцепрем’єра, однією з причин проблем на зерновому ринку є втрата Польщею поточних ринків збуту в Європі та за її межами.
“Понад 90% транзиту зерна з України здійснюється через Чорноморський канал і Румунію”, – звернув увагу Косиняк-Камиш.
Він також заявив про підтримку ідеї розширення агропортів і зернових терміналів, повідомивши при цьому про рішення уряду розблокувати водний шлях до порту в Ельблонгу.
Як сказав Косиняк-Камиш, рішення Європейського Союзу про доступ України на ринок спільноти є останнім можливим рішенням у чинній формулі.
“Діалог Євросоюзу з Україною має тривати довгі роки. Точно так само, як і наші переговори про вступ”, – упевнений він.
Водночас віце-прем’єр висловився за значне посилення прикордонного контролю, щоб запобігти ввезенню в Польщу продукції, яка не відповідає високим європейським стандартам.
Джерело: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/trzeba-wrocic-do-ochrony-rynku-europejskiego
Last modified: 20 Травня, 2024